Bookmarking is available only for logged-in users.

Sign up Log in
Pirmojo Lietuvoje sveikatos sektoriaus inovacijų akceleratoriaus finalas: idėjos keičiančios ateitį ir įspūdingi prizai

Balandžio 27-ąją, medicinos darbuotojų dieną, į pirmosios programos Lietuvoje finalinį renginį medikus ir slaugytojus, startuolių pasaulio atstovus ir inovacijų entuziastus suvienijęs Health Tech akceleratorius nustebino susirinkusius neįtikėtina stiprių idėjų gausa, medikų ir slaugytojų talentais bei įspūdingais prizais. Taip parodydamas,  kad kartu susibūrus savo srities profesionalams, dalinantis žiniomis ir patirtimis, gimsta sumanymai galintys kurti tiek vidines, tiek išorines sveikatos sektoriaus inovacijas, transformuoti sistemą iš esmės. 

Daugiau nei planuota dalyvių paraiškų sulaukusioje ir septynias savaites vykusioje inovacijų mokymų programoje mokėsi 150 dalyvių iš įvairių sričių. Organizatoriai džiaugiasi, kad programa sulaukė ir ypatingai didelio medikų susidomėjimo. Kaip susirinkusiems pasakojo inovacijų ekspertė, Health Tech akceleratorius iniciatorė ir organizatorė Justina Klyvienė: „45% pirmojo akceleratoriaus dalyvių buvo  gydytojai ir slaugytojai, kurie nepaisant užimtų grafikų, rado noro ir laiko mokytis inovacijų kūrimo. Ir ne tik - tai mano manymu vieni labiausiai įsitraukusių, motyvuotų, siekiančių pokyčio žmonių - jie jungėsi iš lėktuvų salonų, automobilių, persirengimo kambarių po operacijų, todėl kviečiu gerai į juos įsižiūrėti, tai yra sveikatos priežiūros pokyčių veidas, tai yra inovacijų ambasadoriai.“ 

Health Tech akceleratoriaus dalyviai programos metu ne tik įgijo kompetencijų tokiose srityse kaip inovacijų kūrimas, produkto vystymas, sveikatos duomenų valdymas bei investicijų pritraukimas, bet ir komandose ieškojo sprendimų sveikatos sektoriaus problemoms bei juos vystė. Renginio metu buvo pristatytos geriausios penkiolikos finalininkų idėjos, kurias visas vertindama ekspertų komisija turėjo atsakyti į pagrindinį klausimą: ar aš investuočiau savo pinigus į šią idėją. 

Komandos pristatė įvairiausių inovatyvių idėjų kaip spręsti sveikatos sektoriaus problemas - nuo individualizuotos medicinos iki prevencijos sumanymų, tačiau geriausiomis buvo išrinktos trys komandos. Trečią vietą užėmė „Wosome“ komanda, siūlanti dirbtinio intelekto personalizuotus maisto papildus moterims pagal menstruacijų ciklą. Antros vietos laimėtojais tapo analogų pasaulyje neturinti idėja  „My Stoma“ - siūlanti skaitmenizuotą sprendimą stoma ligoniams, kuris leistų tiek pacientams, tiek medikams visą informaciją apie stoma priežiūrą, pakeitimus, susijusius vizitus vertinti ir planuotis savo telefone.

O pirmos vietos nugalėtojais tapo „Innosensus“ komanda sukūrusi inovatyvius, dešimt kartų greitesnius nei šiuo metu egzistuojantys rinkoje, glitimo indikatorius (biosensorius). Pasak komandos lyderės Praksedos Mineikienės „tai ne tik pagaliau leis glitimo netoleruojantiems pacientams įvertinti maisto ingredientus, bet ir tai padaryti greičiau nei spės ataušti atneštas patiekalas restorane.“ Bet didžiausia renginio staigmena tapo pirmos vietos laimėtojo prizas, kurį įsteigė „Baltic Sandbox Ventures“ - dalyvavimas inkubavimo programoje ir net 15.000 eurų dotacija produkto plėtojimui. 

Health Teach akceleratorius siekia sujungti sveikatos ir technologijų entuziastus kartu kurti sveikatos technologijų ekosistemą Lietuvoje,  inicijuoti ir diegti taip reikalingas inovacijas. Dalyvauti programoje nemokamai kviečiami sveikatos priežiūros darbuotojai, gydytojai, slaugytojai, startuoliai bei visi profesionalai turintys idėjų ir  motyvacijos kurti pokytį sveikatos sistemoje. Daugiau informacijos apie tolimesnius akceleratoriaus planus  ir finalininkus: https://www.healthtechaccelerator.lt

Health Tech akceleratorių organizuoja „Future Leadership inovacijų agentūra, Roche Lietuva, Medicinos diagnostikos ir gydymo centrasAddere Care ir Novartis.

Naudinga
Daugiau naujienų
Daugiau
Are you sure?